Hotel Mx
Gästerna på Hotel Mx Mexico City kan enkelt nå Museo Soumaya Casa Guillermo Tovar De Teresa, som ligger ungefär 5 minuters promenad bort. På det här hotellet erbjuds gästerna värdeskåp.
Dra nytta av närheten till Diego Rivera-museet, som finns cirka 3 km bort. Hotellet erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Lincolnparken (3,1 km) och Alameda Central-parken (3,2 km). Casa de los Azulejos ligger cirka 10 minuters bilresa bort, och tunnelbanan Sevilla är belägen 200 meter från Mx i Mexico City. Busstationen CETRAM Chapultepec kan hittas på gångavstånd från det här boendet.
De har också privata badrum.
Restaurangen Contramar erbjuder ett urval av rätter, 550 meter från Mx.
- Flygplatser
- Benito Juarez International11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Säkerhetsfack
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Hotel Mx?
Mellan Benito Juarez International flygplats och Hotel Mx är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Hotel Mx?
Hotel Mx erbjuder gästerna parkering. - 🚎
Finns det några hållplatser bredvid Hotel Mx?
Den närmaste busstationen till Hotel Mx är Sinaloa (mindre än 5 minuters promenad från) och den närmaste tunnelbanestationen är Sevilla (mindre än 200 meter bort). - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Mx?
Gästerna på Hotel Mx måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 1620$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.